Fotografie (2. - 30. 9. 2023)

09.09.2023

Výstava zajímavých fotografií od autora Huga Vítámvás.

Narozen 1953 v Praze, vystudoval Chemickou průmyslovku, krátce pracoval jako chemik, potom v zahraničním ochodě. V roce 1978, po koupi své první zrcadlovky, navázal na předchozí amatérské "sklony" z dob dospívání a začal navštěvovat Fotoklub KFAŽ. Souběžně navštěvoval několik let LŠU vedenou prof. Jánem Šmokem. 

Vystudoval Pražskou fotografickou školu vedenou Ing. Vláškem a navštěvoval IVF v Olomouci. V roce 1982 poslal snímek klokana do magazínu STERN a do agentury CAMERA PRESS. Díky této agentuře byl klokan zveřejněn na všech kontinentech (kromě Antarktidy) a i v těch nejprestižnějších časopisech. Ve Francii byl snímek použit na billboardech a byl vydán jako plakát i jako pohlednice. Dál se věnoval fotografování zvířat v ZOO a v roce 1987 navázal spolupráci s vydavatelstvím PANORAMA a vydal své první kalendáře a obrazové soubory se zvířaty. Díky jim dostal pozvání do Rakouska na studijní pobyt a do Německa na Mezinárodní seminář o barevné fotografii do Burghausenu. 

Po sametové revoluci 1989 se věnuje komerční fotografii. Díky módnímu profilu Jiřího Korna v časopise PLAYBOY v r.1992, který měl velký úspěch, začala jeho kariéra známého pražského fotografa. Jeden snímek ze série byl použit jako cover page jeho CD "O5". Následovaly další obaly pro Helenu Vondráčkovou a Martu Kubišovou, aj. V roce byl 1995 přizván k projektu "Dokument o Neratovicích" a je spoluautorem knihy, která byla vydána u příležitosti výstavy. V roce 2004 dostal za kalendář pro AutoStyl Škoda dvě významná ocenění. Komerční fotografii se věnuje dodnes.